Danski tinejdžer uzeo Masters u Parizu: Devetnaestogodišnjak pobedio Novaka Đokovića – veliko iznenađenje u tenisu

|

Naš poznati teniser Novak Đoković izgubio je večeras u finalu Mastersa u Parizu od Holgera Runea rezultatom 3:6, 6:3, 7:5.

Đoković ipak nije uspeo da po sedmi put slavi u Bersiju, gde je poraz doživeo samo od Karena Hačanova pre četiri godine.

Runeu je ovo bilo treće finale u tri sedmice. Osvojio je Stokholm, dok je u Bazelu doživeo poraz.

On se pokazao veoma dobro u susretu sa favorizovanim rivalom, koji je imao set prednosti i tri brejk lopte, ali je Holger pokazao svoju zrelost i nesalomivi duh.

Odigrao je odlično drugi set i osvojio ga, a u odlučujućem setu je imao brejk zaostatka, međutim to mu nije smetalo da od meča napravi pravu dramu.

Izdržao je sav pritisak, pa je u 12. gemu trećeg seta do odlučujućeg brejka stigao osvojivši zaredom četiri poena.

Ovo mu je treća titula u sezoni, generalno i u celoj karijeri, nakon onih u Minhenu i Stokholmu.

Rune je do pehara, ali i 10. mesta na ATP listi, stigao spasivši šest brejk lopti u gemu u kojem je servirao za meč. On je iskoristio svoju drugu priliku i ostvario je najveći trijumf u karijeri.

Izvor: b92.net